Nowy Poradnik Projektanta

 

 

Z radością prezentujemy Państwu najnowszą edycję Poradnika Projektanta. Pomimo nazwy, może on służyć instalatorom, kierownikom budowy, inspektorom oraz handlowcom. Prace nad  nim trwały bardzo długo, ze względu na zakres nowych informacji oraz tych weryfikowanych.
 

W Publikacji znajdują się:

  • Pełna aktualizacja najnowszych norm ISO11801(2017) i EN50173(2018)
  • Nowe graficzne przedstawienie technologii ekranowania kabli skrętkowych
  • Opis wymagań dotyczących CPR
  • Systemy transmisji z wykorzystaniem wtyków RJ45 kat 6A na kablach LongReach dla m.in. systemów IoT
  • Systemy kodowania kolorystycznego włókien światłowodowych w zależności od standardu
  • Metody przeplotów stosowane w kablach MPO
     

Poza tym zweryfikowane zostały podstawowe zasady pomiaru sieci teleinformatycznych oraz certyfikacji. Przygotowaliśmy też cały nowy „duży” rozdział dotyczący zasad  i wymagań dla obiektów DataCenter i Serwerowni.

 

W Poradniku przechodzimy przez wszystkie kolejne podsystemy i elementy serwerowni tj. architektura-konstrukcja, bezpieczeństwo energetyczne, systemy chłodzenia,  bezpieczeństwo fizyczne, elektroniczne i pożarowe; zasady doboru systemów teleinformatycznych do szaf i kiosków, systemy dystrybucji zasilania; zarządzanie serwerownią z wykorzystaniem SM4DC. Wszystko na przykładach i z użyciem praktycznych porad. Do tego grafiki oraz wizualizacje. Dodatkowo: narzędzia projektowe.

 

Zapraszamy do lektury, dyskusji oraz nasze warsztaty.

 

Nowy Poradnik Projektanta instalacji okablowania strukturalnego i obiektów DataCenter/Serwerowni

 

zamknij
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij