Listwa monitorująca BPS2000

 

 

 

 

Monitorowanie parametrów elektrycznych dystrybucja i kontrola zasilanych urządzeń w środowisku serwerowni są jednymi z ważniejszych aspektów osiągania wysokiej niezawodności. Wiedza w tym zakresie jest kluczem do stabilnie działającego Data Center.

 

BPS2000 jest nową listwą służącą do dystrybucji zasilania,  monitorowania i analizy parametrów elektrycznych na wejściu/per faza. Wyposażona została w moduł kontrolno-monitorujący umożliwiający nadzór i kontrolę parametrów elektrycznych zasilania z dostępem poprzez przeglądarkę internetową, protokół SNMP lub protokół ModBus RTU.

Interfejs www został stworzony w języku polskim i angielskim, a moduł kontrolno-pomiarowy wykonano w technologii hot-swappable, dzięki czemu możliwa jest jego wymiana w trakcie normalnej pracy listwy.

Do kluczowych parametrów elektrycznych, które listwa monitoruje w sposób ciągły należą:

 

 

 • napięcie zasilania [V]
 • obciążenie prądowe [A]
 • moc czynna [kW]
 • moc bierna [VA] 
 • moc pozorna [VAR]
 • zużycie energii/licznik energii [kWh]  
 • współczynnik mocy [PF]
 • częstotliwość [Hz]

 

 

Możliwe jest również monitorowanie temperatury i wilgotności np. w szafie serwerowej po podłączeniu zintegrowanego  czujnika T/H.

 

Odczyt powyższych parametrów z poziomu przeglądarki www, protokołu SNMP lub Modbus daje nieograniczone możliwości integracji listew serii BPS2000 z System Managerem firmy BKT lub z dowolnym systemem BMS innych producentów.

 

 

 

 

Zbieranie danych o zużyciu energii w szafie serwerowej przy użyciu listwy BPS2000 może znacząco wspomóc redukcję kosztów zużycia energii co ma również wpływ na zwiększenie efektywności energetycznej PUE.

 

Listwa BPS2000 dostępna jest w wykonaniu jedno i trójfazowym o obciążalności całkowitej  od 16A do 63A dla każdej z faz, z gniazdami w standardzie IEC320 C13, IEC 320 C19, NF C61-314 (st. polski) lub DIN49440 (Schuko).

 

 

 

 

Możliwe jest zastosowanie kolorowych gniazd, które pozwalają na:

 

 • łatwiejszą organizację i identyfikację podłączanych urządzeń
 • podział gniazd dla każdej z faz, szczególnie zalecane dla zasilania trój-fazowego
 • rozróżnienie ścieżek zasilania dla instalacji wysokiej gęstości

 

 

Dodatkowo w listwie BPS2000 możliwe jest zastosowanie gniazd z blokadą wypięcia w standardzie IEC 320 C13 i IEC320 C19, których celem jest  zapewnienie bezpiecznego i stabilnego połączenie miedzy gniazdami zasilającymi w listwie a zasilanymi urządzeniami.

zamknij
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij